Sedlčanský Autoslide 23.1.2010

Nad závodem visel otazník kvůli přívalům sněhu. V kotlině se nacházelo místy i 50 cm sněhu! Závod se konal jen díky objednání traktoru s radlicí, který "řádil" v kotlině celý den. Jelikož jsem se závodu přímo nezúčastnil, fotky ze závodu jsou od Míry Melichara, který založil na facebooku skupinu HOBBY RALLYE CROSS SEDLČANSKÁ KOTLINA 2010 do níž se může každý přihlásit.

Zda se oprava auta povedla mohl Pavel zjistit až na závodech, protože opravdu nebylo kde ho vyzkoušet. Naštěstí bylo vše v pořádku a tak si závody docela užíval. Závod se konal hned týden po Autoslidu v Pardubicích a tak se všichni těšili, že si to užijí. Podklad byl opravdu jenom led a sníh. Rozdíl oproti Pardubicím byl hlavně v používaných pneumatikách, které neměli hřeby, což mělo fatální vliv na ovladatelnost aut. Pavel říkal, že to hrabalo pořád. Dokonce strhnul tachometr, když letěl nahoře před střelnicí na vytočenou pětku a štěkal mu do toho omezovač! Všichni jezdili zatáčky bokem, někdo více a jiní méně. Na trati byly sněhové bariéry, které zabránily případnému poškození aut.

Na závod postavili nová auta i další odchovanci Trabantcrossu Víťa Kratochvíl - Škoda 120 s motorem z Favorita, Zdenda Novák - leštěnka Opel Kadet a Karel Trnka s ostrým Trabantem. Finále nedopadlo pro Pavla dobře, protože nechtěl sestřelit Víťu, poslal to do sněhové bariéry ze které se i přes úpornou snahu nevyhrabal, protože ležel na lyžině pod motorem a kola byla tudíž ve vzduchu. Víťa ho v dalším průběhu finále následoval při zkoumání bariéry po souboji s Felicií, která souboj vyhrála :(

Složení jezdeckého pole bylo opět velmi zajímavé a bylo se na co dívat. Kdo má zájem se zúčastnit dalšího závodu, který se koná 20.2.2010 opět v Sedlčanské kotlině, ať se přihlásí na hilse@seznam.cz (pilot Subaru), kde dostanete další info. Stačí sériové auto, demontovat světla a nasadit si helmu...

Autor fotek: Míra Melichar