1. Závody s Trabantem v Německu

Dauban 26. – 27.4.08

Původně jsme měli v plánu, že Německý závod pojede náš šéfmechanik Pavel Skalický, jako jezdec, ale jelikož nedostal doma povolení z důvodu 5. výročí svatby, usedl jsem za volant opět já. Jako mechanik jel se mnou Lukáš Troníček, který jezdí rovněž Trabantcross a dělá mechanika v autokrosu v divizi čtyřlitrů Romanovi Kalvodovi.

Na úvod by se mělo říci, že se nás němci tak zalekli, že radši jeli se svými skoro sériáky vlastní rozjížďky. Třída ostrých trabantů, tedy měla 7 jezdců:

Milan Hajný 1, Jiří Formánek 4, Vlastimil Burian 10 - 3 čeští jezdci
Carol Feller 24, Alex Möckel 14 - 2 němečtí upravení trabanti
Marcel Gareis 227, Tomas Danisch 249 - 2 odvážní skorosériáci :-)

V sobotu se jel trénink a 3 rozjížďky, v neděli pak volný trénink, 2 rozjížďky a finále. V sobotu jsem si vyjel 1., 2. a 3.místo.

Fotky ze soboty z 3. rozjížďky

Na poslední fotce jste si jistě všimli, nestandartní pozice pravého předního kola. To bylo dáno tím, že mi po 6 letech spolehlivé služby prasklo přední listové pero. Rozjížďku jsem sice dokončil, ale oprava se protáhla po poslední rozjížďce až do 21:00 hod., ale ještě bylo vidět, takže proběhla zkušební jízda. Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat Carolovi Fellerovi za domluvení svářečky. Cena za opravu, 6 třetinek Gambrinusu, byla perfektní.

V neděli jsme měli docela problém nastartovat auto a po dlouhé době hledání příčiny pomohla až rada Jirky Formánka. Příčinou byl vadný startér, který sice točil, ale bral moc proudu a motor nenaskočil. Po výměně startéru motor hned naskočil. Bohužel jsem nestihl rozjížďku, ale nejhorší se stejně škrtala. Poslední rozjížďku jsem s přehledem vyhrál. Start se, ale opakoval, protože Carol Feller, který jel loni i Novou Paku dal boudu. Příčinou byl stav tratě, po vlítnutí do díry nezvládl vůz a dal prý 2 kotrmelce.

Na finále si první pozici vybíral Milan Hajný a zvolil prostředek, jelikož jsem volil jako druhý, vzal jsem hned levou stranu, abych byl v první zatáčce na vnitřku. Start se mi povedl a ujal jsem se vedení. První pozici jsem s přehledem kontroloval a poslední dvě kola díky dostatečnému náskoku i trochu zvolnil. Stav tratě byl po dvou dnech už dost bídný a občas se auto celé vzneslo. Na závěr poděkování mechanikovi Lukáši Troníčkovi za výkon během celého víkendu.